پیام خانواده شهید اسداللهی به حجت‏‏‎الاسلام حسن روحانی

خبرگزاری تسنیم نوشت: حجت‏‎الاسلام حسن روحانی، رئیس‎‏‌جمهور کشورمان چهارشنبه هفته گذشته به صورت سرزده از خانوادۀ شهید مدافع حریم انقلاب اسلامی، حمیدرضا اسداللهی دیدار کرد.

هتل بومگردی یزد

در این دیدار حجت‎‏الاسلام روحانی طی سخنانی با بیان اینکه ایثار شهیدان مدافع حریم انقلاب از یک دیدگاه دشوارتر از دوران جنگ تحمیلی است، گفت: در دوران جنگ تحمیلی دفاع از وطن و کشور خودمان مطرح بود، اما اینجا سرزمین دیگری است و انگیزه‏‌‎های واقعی دفاع از مسلمانان و حریم اهل‏‎بیت (ع) باعث شده تا در این صحنه حضور یابند. این صحنه چه بسا به خلوص، ایمان و فداکاری بیشتری نیاز دارد.

وی دفاع از مسلمانان، حرم اهل‏‎بیت (ع) و حیثیت و آبروی اسلام را هدف و انگیزه واقعی مدافعین حرم دانست.

در پایان این دیدار صمیمانه، خانواده شهید اسداللهی، همرزمان و دوستان او به پاس حضور ریاست محترم جمهور در منزل این شهید، درخواستی را مبنی بر توسعه محفل قرآنی جهت پیگیری به حجت‏‎الاسلام روحانی تحویل دادند که مشروح آن در ذیل آمده است.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏

«وَ لَمَّا رَأَ الْمُؤْمِنُونَ الْأَحْزابَ قالُوا هذا ما وَعَدَنَا اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ صَدَقَ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ ما زادَهُمْ إِلاَّ إیماناً وَ تَسْلیماً * مِنَ الْمُؤْمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضی‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدیلاً».

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران؛ جناب آقای حسن روحانی
با عرض سلام و تحیت، حضور صمیمانه و ارزشمند جنابعالی از بیت بسیجی سرافراز سپاه اسلام، مدافع حریم اهل‏‎بیت (ع) و حریم انقلاب اسلامی، شهید حمیدرضا اسداللهی را گرامی داشته و ضمن سپاس فراوان از حضرتعالی، این فرصت را جهت تقدیم نکاتی چند مغتنم می‏‏‎شماریم؛

حوادث و رویدادهای عظیم سالیان اخیر در جهان، که در پی انقلاب اسلامی ایران ـ با زعامت حکیمانه امام راحل عظیم‏‏‎الشأن و رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه‎‏ای ـ واقع شده است، موجبات گسترش جبهۀ جهانی مقاومت و پیوند بیشتر و عمیق‏تر جهانیان با «اسلام ناب» را فراهم آورده است.

تأمل در این فضا، «انسان قرآنی» را بدین سو رهنمون می‏‏‎سازد که عبور از گردابهای فتنه‎‏گرانه جبهۀ باطل، تنها و تنها مبتنی بر «منطق نور و گسترش نور»، اعتماد به «وعده‎‏‏های خداوند» در مورد سرزمین ایران و همراهی با «آیات» و نشانه‏‏‎های واقع شده توسط او میسر است.

لزوم همراهی فکری و صفاتی با جریان نور

اینک که بإذن‎‏الله، جبهۀ حق در این سالها گسترش یافته، لازم است علاوه بر همراهی در عرصۀ میدانی، همراهی فکری و صفاتی با جریان نور در عالم نیز واقع شود! شهید عزیز ما با فهم عمیق موضوع فوق و با درک ظرفیت تمدنی انقلاب اسلامی ایران در مسیر شکل‏‎گیری امت واحده و نیز زمینه‏‎سازی امر ظهور، تلاش کرد تا با نگرشی صحیح و قرآنی به انقلاب اسلامی و تحلیل این وقایع عظیم، همراهی خویش را در عرصه‏‏‎های معرفتی، صفاتی و میدانی موجود سامان دهد؛ گواه صدق این مدعا را نیز خون خویش قرار داد و این سخن پایانی که «امید آن دارم تا با ریخته ‏شدن خونم بر زمین، خداوند تأثیری بیش از حضورم در دنیا را در مسیر زمینه‏‏‎سازی ظهور مولایم عطا فرماید».

جناب آقای روحانی! حضرتعالی در دیدار با خانواده شهید اسداللهی یکی از اهداف تروریستها را «لکه‎‏دار کردن حیثیت و آبروی اسلام با ادعای جهاد و اجرای احکام خدا در سطح جهان» شمردید و با اطلاق عنوان «آغاز حرکتی مبارک برای دفاع از حیثیت اسلام، از سوی مدافعان حریم اهل‏‎بیت (ع) در دوران اخیر»، خلوص، ایمان و فداکاری این صحنه را فراتر از دوران جنگ تحمیلی قلمداد کردید و این‏چنین، بچه‏‏‎های این سرزمین را بردارنده بار بزرگ و انجام ‏دهنده کار بزرگ معرفی کردید.

لزوم تغییر نگرش فرهنگی و سیاسی متولیان کشور
با عنایت به این سخنان مهم و ارزشمند از حضرتعالی، به نظر می‎‏‏رسد که اینک می‏‏‎بایست تغییراتی اساسی و بنیادین در نگرش فرهنگی و سیاسی متولیان امور کشور نسبت به حوادث و رویدادهای عظیم جهان ـ از جمله فتوحات جبهه حق ـ در این سالها واقع شود. بر این اساس، نیاز است تا دستگاه‏‏‎های حاکمیتی کشور به دور از فضای روزمرگی و سیاست‏‏زدگی، آرایشی متناسب با این معنای مهم را در حیطه اختیارات خود سامان دهند؛ آرایشی که در آن  علاوه بر همراهی میدانی، مبانی معرفتی دوران پیچ تاریخی اخیر تبیین شود و مسیر همراهی صفاتی نیز بیش از پیش فراهم شود.

جهت تحقق این مهم، پیشنهاداتی اولیه‎ای که شهید اسداللهی نیز در پرورش تمامی آن دارای نقش بوده است، به ترتیب اهمیت حوزه معرفتی، صفاتی و میدانی به حضرتعالی تقدیم می‎‏‏‏شود. امید آن داریم تا با مساعدت حضرتعالی، متولیان مربوطه به دور از دغدغه‏‏‎هایی که کانون توجه کشور را روزی به سمت قهر و آشتی مسئولین و روزی به سمت اختلاسها و یا فیشهای حقوقی می‏‏‎کشاند، فرصتی برای اندیشیدن پیرامون این موارد داشته باشند:

شناخت این مقطع زمانی از منظر قرآن کریم و عترت
۱ـ اختصاص حداقل یک جلسه از سخنرانیهای مهم و عمومی حضرتعالی، به «تبیین معرفتی» جهت «شناخت این زمانه از منظر قرآن کریم و روایات» از جمله تبیین وضعیت جدید منطقه، پیش از اتمام این دوره از مسئولیت که عدم شناخت صحیح زمانه، سرمنشاء مشکلات فراوان و دهشتناکی شده است که جز با فهم صحیح و تبیین آن، علاجی نخواهد یافت.

چگونگی همراهی با آیات و نشانه ‏‏های الهی در این زمان
۲ـ اختصاص حداقل یک جلسه جدی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی، جهت بررسی «منطق نور و گسترش نور»، «وعده‏‏‎های خداوند» و چگونگی همراهی با «آیات» و نشانه‏‏‎های الهی در این زمان که شهید اسداللهی در حوزه پژوهشی این موضوع فعالیت داشته و با سامان دادن نشستهایی تخصصی و کنگره‏‏‎ای علمی، نتایجی را برای ارائه به مجموعه مزبور به یادگار گذاشته است که در صورت درخواست این شورا قابل ارائه است.

بررسی ابعاد معرفتی و راهبردی راهپیمایی عظیم اربعین

۳ـ اختصاص حداقل یک جلسه از جلسات هیئت دولت، به «بررسی ابعاد معرفتی و راهبردی راهپیمایی عظیم اربعین» و «چگونگی مشارکت بدنه حاکمیتی کشور» در این رویداد عظیم و نجات‏‎بخش الهی که به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی با عنوان «بزرگترین گردهمایی عالم»، «از شعائرالله»، «حرکت عشق و ایمان»، «ترکیبی از عقل و عاطفه»، «گنجی اختصاصی»، مظهر تام وحدت در این زمان جهت تشکیل پیکرۀ واحد امت اسلامی نام گرفته است که شهید عزیز ما در برپایی دو همایش بین‏‎ا‎‎لمللی در اربعین حسینی و در کربلای معلی، نقش‎‏‏آفرین بوده و طرحهای ارزشمند او نیز در صورت ضرورت، قابل ارائه است.

تشکیل ستادی ویژه جهت وضعیت شهیدان مدافع حریم انقلاب اسلامی
۴ـ دستور به «تشکیل ستادی ویژه» جهت بررسی وضعیت شهیدان مدافع حریم انقلاب اسلامی و مدافعین حریم اهل‏‎بیت (ع) ـ اعم از ایرانیان و غیر ایرانیان ساکن کشورـ همچنین خانواده‏‏‎های آبرومند و ایثارگر ایشان که امروزه با صدها مسئله حیاتی دست و پنجه نرم کرده و با وجود مشکلات متعدد و ناملایمات فراوان، رضایت احدی را با رضایت مادر مهربان امت، فاطمه زهرا (س) ـ که همان رضایت رسول اکرم (ص) و همان رضایت خدای متعال است ـ عوض نکرده و نخواهند کرد. نهایتاً آنکه بررسی چگونگی «همراهی با برنامه خداوندی» در صدور عملی پیام آسمانی و نورانی انقلاب اسلامی و چگونگی اجرایی کردن آن توسط دستگاه‎‏های اجرایی کشور که در وصیت ارزشمند امام راحل‏مان اینگونه مورد مطالبه قرار گرفته است:

۵ـ «مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‏‏داری حضرت حجت (عج) است که خداوند بر همۀ مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‎‏ای مسئولین را از وظیفه‏‎ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد.
باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بکند، اما این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند».

در پایان، سپاس بیکران خویش را نثار تمامی آزادمردان جبهۀ نور و مقاومت کرده و مراتب تقدیر خویش را از همرزمان این عرصه اعلام می‏‏‎کنیم. همچنین توفیقات خدمت به انقلاب نورانی اسلامی و آرمان شهیدان و حسن عاقبت را برای مسئولین محترم نظام جمهوری اسلامی از جمله حضرتعالی از خداوند خواستاریم. ما نیز همچون شما از شهید عزیزمان می‏‏‎طلبیم که مشمول شفاعت خویش قرارمان دهد و مقدمات این مهم که جز با گام گذاشتن در طریق نورانی او میسر نخواهد بود را برایمان فراهم کند، ان‏‏شاءالله.
با سپاس مجدد ـ خانواده شهید حمید رضا اسد اللهی، همرزمان و دوستان شهید

کیس صنعتی استوک

منبع

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *