مواد لازم برای تهیه کردن نان چای شکلاتی

نان چای شکلاتی را می توانید به عنوان عصرانه با چای میل نمایید.چه چیزی از این بهتر که در یک بعد از ظهر، یک فنجان چای را با برشی از کیک مخصوص بنوشیم به ویژه که داخل کیک، شکلات هم داشته باشد.

هتل بومگردی یزد

 

مواد لازم برای تهیه کردن نان چای شکلاتی

 

مواد لازم برای نان چای شکلاتی :

 

کره نرم شده                       ۱۷۵ گرم
 شکر تصفیه نشده               ۱۰۰ گرم
 تخم مرغ، کمی زده شده      ۴ عدد
 چیپس شکلات خالص          ۲۲۵ گرم
کشمش                            ۱۰۰ گرم
گردوی خرد شده                 ۵۰ گرم
پوست رنده شده پرتقال        ۱ عدد
آرد بکینگ پودردار                 ۲۲۵ گرم

 

مواد لازم برای تهیه کردن نان چای شکلاتی

 

طرز تهیه نان چای شکلاتی :

 

یک قالب ۹۰۰ گرمی مخصوص نان را کمی چرب نمایید و ته آن را کاغذ روغنی بیاندازید.کره و شکر را داخل کاسه ای بریزید و مرتب بزنید تا مانند کرم شود و حالت سبک و پفی پیدا نماید.تخم مرغ هایی را که از قبل زده اید کم کم به مایه اضافه نمایید و خوب بزنید. اگر دیدید مایه یک حالت بریده بریده دارد

 

حدود ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری آرد اضافه نمایید.چیپس شکلات، کشمش، گردو و پوست پرتقال را به مخلوط کیک اضافه نمایید. آرد را الک نمایید و با دقت زیاد، کم کم به مایه کیک بیافزایید.مایه را داخل قالب نان بریزید و با پشت یک قاشق وسط سطح کیک را کمی گود نمایید.مایه را در فری که از قبل گرم شده روی حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد یا ۳۲۵ درجه فارنهایت

 

و یا عدد ۳ فرهای گازی قرار دهید و یک ساعت بپزید. برای اطمینان از پخت کیک، یک عدد سیخ نازک داخل کیک فرو نمایید، اگر مواد کیک به سیخ نچسبند، کیک آماده است.اجازه دهید کیک به مدت ۵ دقیقه داخل قالب بماند تا کمی سرد شود. سپس آن را برگردانید و روی سینی مشبک فلزی بگذارید تا کاملا خنک شود.کیک مخصوص چای را به قطعات باریک برش زده و سرو نمایید.

 

توصیه سرآشپز:

 

شما می توانید از چیپس شکلات سفید یا شیری به جای چیپس شکلات خالص استفاده نمایید و اگر دوست داشتید می توانید هر ۳ نوع شکلات را با هم استفاده نمایید. علاوه بر این می توانید از CranBerry خشک به جای طعم کشمش در این کیک استفاده نمایید.

کیس صنعتی استوک

منبع

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *